Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Odpovědět
mhepp
Příspěvky: 200
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od mhepp »

Po aktuálních zkušenostech mám dost rozporuplné pocity, co se týče spolehlivosti mechaniky. Repas mechanického čerpadla a mechanických vstřiků se prostě nepovedl. Na druhou stranu, všichni okolo řeší problémy s elektrikou. Achjo, co teď... Vysypané mechanické čerpadlo si s kladivem a šroubovákem taky nedáš dohromady.

Každopádně, jedna z nejcennějších věcí na T3 je právě ta maximální primitivnost. TDi je pro mne příliš složité, zvláště pokud se jedná o čerpadlo. Ať už mechanické nebo elektronické, takže nic pro mne. KY nastrojené jako TD je podle mne nejlepší kompromis mezi ziskem a cenou. Ziskem výkonu a cena je právě ta jednoduchost.
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...
Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 937
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od Merlin »

Jasný... ona i mechanika dokáže potrápit, pořád to je domeček plný koleček.. Nicméně zastávám obdobný názor, že hezký na T3 je ta jednoduchost. Čerpadlo s kladivem a šroubovákem neopravíš, zvlášť, když jsi se v tom nikdy předtím nehrabal. KY turbo je verze, která se i mě líbí. V budoucnosti ale hrozí, že bych chtěl za T3 taky zapřáhnout podval a tak beru cestu 1,9 TDi byť s mechanikou jako přijatelnější..

Ať to vrčí, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Babi" YAMAHA XJR 1200
"Modra" VW Transporter T4 Long
-----------------------------------------
ig: cg_performace_cz
Uživatelský avatar
puchyyla
Příspěvky: 691
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od puchyyla »

Martine, víš jak se to říká, nemáš si pořizovat auta od "F", třeba jako francouzský. Máš jezdit jen Folcvágenem a budeš v pohodě. Počkej počkej nebo ne :? ?
No ne, jako já na vás s elektrikou a vy na mě s žánpjérama a Tibetem? Tady se prostě asi shodneme, že se neshodneme. A jen tak mimochodem, třeba diagnostiku na motorku si na motorce vozím s sebou. Protože jedna bába povídala..., tak mi to kdysi přišlo děsně užitečný. Za nějakých 60000 km jsem ji potřeboval přesně 0x, ale tak nějak v tom nářadíčku už je uložená, tak ji tam prostě vozím i dál.
Mě to mechanický čerpadlo dává smysl asi jen v nějakým duchu zachování originality, ovšem veškeré zbytky originality jsou již ty tam samotným TDI :? .
Nakonec ať si každej do toho svýho střepu dá, co je mu libo, třeba Feldu s automatem...
ab2fa242.jpg
ab2fa242.jpg (36.25 KiB) Zobrazeno 2911 x
P.S.: Myslíte, že Venca stále poslouchá?
Aulis
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25. srp 2025 18:38:54

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od Aulis »

Nakonec ať si každej do toho svýho střepu dá, co je mu libo, třeba Feldu s automatem.

Tak ten je dobrej😂
Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 937
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od Merlin »

Jop, Felda s automatem je dobrá... jen mě napadá taková ta obligátní otázka..."A jak to pereš..?"
Nu a jinak si myslím, že se vesměs shodujeme... někdo radši mechaniku i za cenu nižšího výkonu a s pocitem, že tomu může věřit bo o elektrice ví, že není vidět a kope a někdo radši elektroniku, bo ji taky věří... Neříkám, že jen jedno je správně (to by nám řekl Venca...), ale že každý má podle mě svý pro i proti a to už si musí vyhodnotit každý sám...

Ať to vrčí, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Babi" YAMAHA XJR 1200
"Modra" VW Transporter T4 Long
-----------------------------------------
ig: cg_performace_cz
Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 406
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od martin_100 »

Já se přiklánim k zabudovaní elektromotoru s karburátorem. :twisted:
Elektromotor je jednoduchej a spolehlivej. Karburátor opravíš šroubovákem.
T3 Lucinka
Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 937
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od Merlin »

Ahoj takhle po ránu!
Tak mi Martin nahrál... už chvíli sleduju Poláky z Evision, kterak staví T3 hybrid... A anžto příznivce spíš těch smradlavejch motorů ať už na zkapalněný brikety nebo superhitech kapalinu Natural, tak se mi jejich myšlenka líbí. Je to vlastně syncro. Vzadu 1,9 TDi s manuální převodovkou a vpředu elektromotor, jak to celý dohromady funguje netuším, ale na rozdíl od busa plnýho baterek se mi to jako alternativa zdá jako jedna z možných cest pro staromilce...

Pic, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Babi" YAMAHA XJR 1200
"Modra" VW Transporter T4 Long
-----------------------------------------
ig: cg_performace_cz
Uživatelský avatar
martin_100
Příspěvky: 406
Registrován: ned 25. říj 2015 0:19:48
Bydliště: Rybnice

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od martin_100 »

Hejhou plantážnící. Vědíl by někdo zapeklitou věc? Dá se narvat klika z feliny do bloku 1Y / AAZ ?
Co axiály poberou to nebo je rozdíl příliš velkej?
T3 Lucinka
Uživatelský avatar
Merlin
Příspěvky: 937
Registrován: úte 12. kvě 2015 22:05:28
Bydliště: Žacléř

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od Merlin »

Ahoj Martine!
Ha, nevím jestli pomůžu, spíš ne, ale celou dobu žiju v domnění, že blok Felda (AEF) je stejnej jako AAZ anžto 1Y...tak možná někdo znalejší opravdu poradí...

Pic, Merlin.
"Modrej" VW Transporter T3 Westfalia
"Zarivka" SKODA Rapid 130
"Matchbox" SEAT Ibiza TDi
"Babi" YAMAHA XJR 1200
"Modra" VW Transporter T4 Long
-----------------------------------------
ig: cg_performace_cz
Uživatelský avatar
puchyyla
Příspěvky: 691
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Co s motorem...možnosti výměny motoru, alternativní pohonné jednotky

Příspěvek od puchyyla »

Zdarec,
zkušenost s tím žádnou nemám, ale dle katalogu se zdá, že má Merlin zřejmě pravdu. Klika v AEF, AAZ i 1Y by měl být identickej kus oceli a sice 028105101L. Po nevěřící Tomáše, teda tady vlastně Martiny:
https://webautocats.com/etka/skoda/fel/101/105005
https://webautocats.com/etka/audi/a80/111/4000
https://webautocats.com/etka/audi/a80/114/105015
Odpovědět