Brzdy - standardni vybava
Re: Brzdy - standardni vybava
Nevím o tom, že by bylo nějaké obvyklé místo úniku brzdovky z válce. To budeš asi muset sundat kapličku a kouknout se, kde to sákne. Říkáš, že byly brzdy zavzdušněné, tak to bude problém v brzdovém systému. Mně takhle před pár měsíci ve valníku ukápla slza brzdovky pod pedály, ale bylo to od spojkového válce z hadičky. Tak jsem s hadičkou trochu pokroutil a sedla si, takže prozatím neřeším, ale už vím, že mě to čeká 
Re: Brzdy - standardni vybava
Tam už je divný, že to bylo zavzdušněný. To bych viděl spíš na ten hlavní brzdovej válec než na bandasku. Spekulace mi ale přijde trochu bezpředmětná. Stejně k tomu budeš muset vlízt a pak už to nejspíš poznáš.
BTW - A co se stalo, jsi po 9 letech začal mít moc času nebo ses začal nudit?
BTW - A co se stalo, jsi po 9 letech začal mít moc času nebo ses začal nudit?
- Jenda - Povoda
- Příspěvky: 62
- Registrován: úte 12. kvě 2015 10:00:53
Re: Brzdy - standardni vybava
Když něco 9 let stojí, tak se může kapalina ztratit. To asi není nic zvláštního.puchyyla píše: stř 17. čer 2026 8:26:52 Tam už je divný, že to bylo zavzdušněný. To bych viděl spíš na ten hlavní brzdovej válec než na bandasku. Spekulace mi ale přijde trochu bezpředmětná. Stejně k tomu budeš muset vlízt a pak už to nejspíš poznáš.
BTW - A co se stalo, jsi po 9 letech začal mít moc času nebo ses začal nudit?![]()
Chtěl jsem objednat dopředu co budu potřebovat. Rozebrat, zjistit, složit, rozebrat vyměnit složit mě nebaví. Proto se ptám. Objednám teda válec a kdyžtak ho uložím do regálu, no.
Prodal jsem T2a a slíbil si, že zase rozjedu syncro. Tak jsem to musel dodržet a zatím mě bus baví. A taky se snažím málo pracovat, tak musím ten čas někde ve stínu udat a v dílně je stín
blog.povoda.cz
Re: Brzdy - standardni vybava
Mé zkušenosti jsou právě takové, že ze zdravého se to neztratí. Vždy když se něco poch**lo, tak to bylo někde bolavý. Zdravej systém vzduch prostě necucne. Zareznutí, zatuhnutí apod. je samo jiná písnička, ale vzduch to nevezme. Ten válec bude vyrezlej, gumičky v něm rozpuštěný a nebo obojí.Jenda - Povoda píše: stř 17. čer 2026 12:27:17 Když něco 9 let stojí, tak se může kapalina ztratit. To asi není nic zvláštního.
Jó to ono kdejakýho postižence to baví, proto ty střepy provozujeme
Re: Brzdy - standardni vybava
Trubky tam nemají jak proreznout, takže bych se zaměřil na těsnění, co drží nádržku na válci. Ale tam to není pod tlakem... Nemáš jen přelitou nádobku? Pedál nepovoluje? Pak to totiž může být jen kolem té nádržky nebo nádržka samotná. Ještě může prolínat hadice ke spojkovému válci.
Sundej budíky a uvidíš... (Já vím, to je zase rada...)
Sundej budíky a uvidíš... (Já vím, to je zase rada...)
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...
Re: Brzdy - standardni vybava
Dobrá volba
Re: Brzdy - standardni vybava
Jsem si říkal, kdo se toho chytne
.