Brzdy - standardni vybava

Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 251
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Brzdy - standardni vybava

Příspěvek od venca101 »

Nevím o tom, že by bylo nějaké obvyklé místo úniku brzdovky z válce. To budeš asi muset sundat kapličku a kouknout se, kde to sákne. Říkáš, že byly brzdy zavzdušněné, tak to bude problém v brzdovém systému. Mně takhle před pár měsíci ve valníku ukápla slza brzdovky pod pedály, ale bylo to od spojkového válce z hadičky. Tak jsem s hadičkou trochu pokroutil a sedla si, takže prozatím neřeším, ale už vím, že mě to čeká :)
Uživatelský avatar
puchyyla
Příspěvky: 691
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Brzdy - standardni vybava

Příspěvek od puchyyla »

Tam už je divný, že to bylo zavzdušněný. To bych viděl spíš na ten hlavní brzdovej válec než na bandasku. Spekulace mi ale přijde trochu bezpředmětná. Stejně k tomu budeš muset vlízt a pak už to nejspíš poznáš.
BTW - A co se stalo, jsi po 9 letech začal mít moc času nebo ses začal nudit? :lol:
Uživatelský avatar
Jenda - Povoda
Příspěvky: 62
Registrován: úte 12. kvě 2015 10:00:53

Re: Brzdy - standardni vybava

Příspěvek od Jenda - Povoda »

puchyyla píše: stř 17. čer 2026 8:26:52 Tam už je divný, že to bylo zavzdušněný. To bych viděl spíš na ten hlavní brzdovej válec než na bandasku. Spekulace mi ale přijde trochu bezpředmětná. Stejně k tomu budeš muset vlízt a pak už to nejspíš poznáš.
BTW - A co se stalo, jsi po 9 letech začal mít moc času nebo ses začal nudit? :lol:
Když něco 9 let stojí, tak se může kapalina ztratit. To asi není nic zvláštního.

Chtěl jsem objednat dopředu co budu potřebovat. Rozebrat, zjistit, složit, rozebrat vyměnit složit mě nebaví. Proto se ptám. Objednám teda válec a kdyžtak ho uložím do regálu, no.

Prodal jsem T2a a slíbil si, že zase rozjedu syncro. Tak jsem to musel dodržet a zatím mě bus baví. A taky se snažím málo pracovat, tak musím ten čas někde ve stínu udat a v dílně je stín 🤣
blog.povoda.cz
Uživatelský avatar
puchyyla
Příspěvky: 691
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Brzdy - standardni vybava

Příspěvek od puchyyla »

Jenda - Povoda píše: stř 17. čer 2026 12:27:17 Když něco 9 let stojí, tak se může kapalina ztratit. To asi není nic zvláštního.
Mé zkušenosti jsou právě takové, že ze zdravého se to neztratí. Vždy když se něco poch**lo, tak to bylo někde bolavý. Zdravej systém vzduch prostě necucne. Zareznutí, zatuhnutí apod. je samo jiná písnička, ale vzduch to nevezme. Ten válec bude vyrezlej, gumičky v něm rozpuštěný a nebo obojí.
Jenda - Povoda píše: stř 17. čer 2026 12:27:17 Tak jsem to musel dodržet a zatím mě bus baví.
Jó to ono kdejakýho postižence to baví, proto ty střepy provozujeme :lol: . Akorát mě osobně to dost často bavit přestane. Proto mám těch krámů víc, abych se mohl bavit jinde, když mě ten či onen střep začne štvát. Teď jsem zrovna přepnul na motorku, bo s téčkem sami v malé garáži příliš dlouho už jsme začínali mít zase ponorku ;) . No a jak už to tak bývá, pomalu mě začíná prudit ta druhá garáž a motorka, tak si asi dneska večer vezmu stoličku a půjdu čumět na včely 8-) .
mhepp
Příspěvky: 200
Registrován: ned 30. srp 2015 0:38:38

Re: Brzdy - standardni vybava

Příspěvek od mhepp »

Trubky tam nemají jak proreznout, takže bych se zaměřil na těsnění, co drží nádržku na válci. Ale tam to není pod tlakem... Nemáš jen přelitou nádobku? Pedál nepovoluje? Pak to totiž může být jen kolem té nádržky nebo nádržka samotná. Ještě může prolínat hadice ke spojkovému válci.

Sundej budíky a uvidíš... (Já vím, to je zase rada...)
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...
Uživatelský avatar
venca101
Příspěvky: 251
Registrován: pon 25. led 2016 15:24:21
Bydliště: jižní Morava

Re: Brzdy - standardni vybava

Příspěvek od venca101 »

puchyyla píše: stř 17. čer 2026 16:45:59 ... už jsme začínali mít zase ponorku ...
Dobrá volba :)
Uživatelský avatar
puchyyla
Příspěvky: 691
Registrován: úte 12. dub 2022 11:25:51
Bydliště: Brno

Re: Brzdy - standardni vybava

Příspěvek od puchyyla »

Jsem si říkal, kdo se toho chytne :lol: .
Odpovědět